Makijaż permanentny w zależności od miejsca i metody pigmentowania utrzymuje się od 6 miesięcy nawet do 5 lat.
Kobiety w dojrzałym wieku, dłużej mogą się cieszyć efektem ze względu na fakt, że procesy odnawialne ich skórze zachodzą wolniej.
Trwałość ma znaczenie na postawie indywidualnych cech skóry klientki, ale także od techniki pigmentacji, rodzaju pigmentu czy doświadczenia linergistki.
- Pigmenty – pigmenty do makijażu permanentnego maja określoną wielkość cząsteczek i są one mniejsze niż w tuszach do tatuażu, dlatego też trwałość tatuażu jest dłuższa
- Doświadczenie – każda linergistka kiedyś była na początku drogi. Potrzeba czasu i doświadczenia, aby pigmentacje były lekkie, pełne i zadowalające obie strony. Ważne jest aby ćwiczyć, nabierać wprawy, nie poddawać się i odbywać szkolenia podnoszące kwalifikacje – sukces gwarantowany.
- Technika pigmentacji – jest ona istotna, ponieważ np. w przypadku brwi metody powder będzie delikatniejsza i może szybciej tracić intensywność, natomiast insta brow będzie dawało efekt bardziej wyraźny a co za tym idzie trwałość będzie dłuższa.
- Rodzaj skóry – przy osobach cechujących się skórą suchą pigment będzie utrzymywał się dłużej ze względu na fakt, że skóra szybko wchłania pigment. Przy skórze tłustej czy mieszanej ciężej się pigmentuje, ponieważ barwnik wchłaniany jest dość opornie. Bywa, że klientki z tłustą cerą będą wymagały kilku korekt.
- Pielęgnacja – bardzo ważne jest też aby klienta, która skorzysta z pigmentacji stosowała się do zaleceń linergistki. Zachowała pełną higienę, ponieważ pamiętajmy o tym, że obszar pigmentowany traktujemy jak skaleczenie. Nie korzystamy przez ok 14 dni z sauny, basenu, rezygnujemy z intensywnych treningów sportowych. Do pełnego zagojenia nie używamy alkoholowych czy kolorowych kosmetyków. Zwracamy uwagę aby nie drapała obszaru pigmentacji, czy nie zrywała strupków podczas gojenia, co może skutkować pozostaniem blizny lub wyrwaniem pigmentu.
- Wywiad medyczny – ma on ogromne znaczenie przed rozpoczęciem zabiegu, ale i dobrze przeprowadzony ma wpływ na gojenie się efekt końcowy. Jest sporo przeciwwskazań, które wykluczą klientkę z zabiegu. Są suplementy czy leki, które odpowiadają za „wypłukiwanie się” pigmentu. Często informacja zawarta w kacie pozwoli nam na wyciągnięcie wniosków dlaczego efekt jest inny od zamierzonego.
Jak widzisz jest wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę. Przy pełnej współpracy z linergistką będziesz mogła cieszyć się efektem pięknego makijażu permanentnego dłużej.